Solidarność
Kobieca solidarność potrafi wiele zdziałać

Informacje

„Kobieta łączy pokolenia” - II Ogólnopolskie Forum Kobiet Solidarności w Łodzi

20.06.2017

 

W dniach 9 -10 czerwca 2017 w Łodzi spotkały się kobiety Solidarności. Spotkanie to połączone było z uroczystymi obchodami 25 rocznicy powstania Sekcji Kobiet NSZZ "Solidarność". Z tej okazji wiele kobiet zostało uhonorowanych Medalami 25-lecia Krajowej Sekcji Kobiet.
Na uroczystość zostało zaproszonych wiele znakomitych gości oraz Sekcja Kobiet Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".


W swoich wystąpieniach zaproszeni goście nawiązywali do historii działalności Solidarności, w tym do szczególnej roli kobiet w tym ruchu, które podejmując podwójne brzemię pracy zawodowej i domowych obowiązków nie wahały się sprostać wyzwaniom ówczesnego czasu.
W Łodzi, mieście od lat uznawanym jako Miasto Kobiet rola kobiety była szczególna. Kobiety miały istotny wkład w współtworzeniu i  działalności "Solidarności". Za działalność w strukturach związkowych były zwalniane z pracy czy internowane.


W programie uroczystości z interesującą prelekcją nt „ Potencjał kobiecości- kobiety w pracy” wystąpiła  dr hab. Dorota Merecz-Kot , która przedstawiła między innymi dane statystyczne obrazujące, w jakim zakresie i w jakich aspektach życia zawodowego kobiety są lepiej wykształcone, lepiej  zorganizowane i skuteczniej pracują w porównaniu ze swoimi kolegami z pracy.

Jednak z uwagi na społeczne niedocenianie roli kobiet, w każdej sytuacji życiowej i zawodowej muszą udowadniać, że są kompetentne i wartościowe.

W programie wydarzeń Forum Kobiet Solidarności odbyło się również zwiedzanie Muzeum Włókiennictwa oraz wycieczka po Łodzi.

‹  Powrót do listy
Copyright ©2015  SOLIDARNOŚĆ
Sekcja kobiet przy sekretariacie górnictwa i energetyki
Projekt i wykonanie:  ASPAR